Tarihçe

ENN Dekor'un temeli 1969 yılında kurulan ve perdeci olarak açılan bir dükkanla birlikte atılmıştır. Bir perdecide çırak olarak iş hayatına başlayan kurucumuz Mithat Altınsüzen zaman içinde kalfalık ve ustalık seviyesine ulaşmış ve o yıl kendi işinin sahibi olma hayaline kavuşarak Dekor Mefruşat adıyla hizmet vermeye başlamıştır.


İşinin ve sözünün eri olmasıyle beraber işleri büyüten Mithat Altınsüzen zamanı gelince bayrağı kendisi gibi çekirdekten yetişen oğlu Selçuk Altınsüzen'e devretmiştir.


Baba oğul yeni bir vizyonla, yaptıkları sürekli yatırımlarla günden güne genişleyerek, perde ile başlayan ticaret hayatına önce mobilya döşemelikleri ve daha sonra ev tekstilini de ekleyerek ürün ailesini genişletmiştir.


Zaman içinde "Ev Güzelliğine Dair Ne Varsa" sloganını benimseyen Enn Dekor bunun gereği olarakta son aşamada ev aksesuarlarını da portföyüne eklemiştir.


Şu an itibarı ile kendi iş kolunda en büyük konsept mağazaya sahip olan Enn Dekor için büyümenin sınırı burada da son bulmamış, büyümeye devam etmiştir.


Bugün itibarı ile 4'ü Adana, 1'i Kayseri ve 1'i de İzmir 'de olmak üzere 6 mağaza ile hizmet veren Enn Dekor ayrıca İstanbul ve Dubai'de bulunan proje ofisleriyle de hizmet ağını genişletmiştir.


2010 yılı sonlarında açılan 4500m2 alana sahip mağazası ile binlerce ürünü sergileme kapasitesine ulaşan firmanın tarihçesinde önem arzeden olaylar kronolojik olarak aşağıdadır.